Охорона праці

юстиції України
23 січня 2018 р.
за № 100/31552

Про затвердження Положення про організацію роботи з охорони праці та безпеки життєдіяльності учасників освітнього процесу в установах і закладах освіти

Відповідно до абзацу восьмого частини першої статті 53 Закону України «Про освіту», статей 131430 Закону України «Про охорону праці», пункту 8 Положення про Міністерство освіти і науки України, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 16 жовтня 2014 року № 630 (із змінами), з метою приведення нормативно-правових актів у відповідність до законодавства України НАКАЗУЮ:

1. Затвердити Положення про організацію роботи з охорони праці та безпеки життєдіяльності учасників освітнього процесу в установах і закладах освіти, що додається.

2. Визнати таким, що втратив чинність, наказ Міністерства освіти і науки України від 01 серпня 2001 року № 563 «Про затвердження Положення про організацію роботи з охорони праці учасників навчально-виховного процесу в установах і навчальних закладах», зареєстрований в Міністерстві юстиції України 20 листопада 2001 року за № 969/6160 (із змінами).

3. Сектору мобілізаційної роботи, цивільного захисту та безпеки життєдіяльності (Цимбал А.А.) забезпечити подання цього наказу на державну реєстрацію до Міністерства юстиції України у встановленому порядку.

4. Управлінню адміністративно-господарського та організаційного забезпечення (Єрко І.А.) зробити відмітку у справах архіву.

5. Цей наказ набирає чинності з дня його офіційного опублікування.

6. Контроль за виконанням цього наказу покласти на державного секретаря Полянського П.Б.

Міністр

Л.М. Гриневич

Захід "Живемо безпечно та цікаво"

Проблеми цивільного захисту та безпеки життєдіяльності в сучасному світі набувають особливого значення. На сьогоднішній день рівень особистої та колективної безпеки – один з найважливіших показників благополуччя суспільства. Зміни в навколишньому середовищі приносять нові загрози для життя та здоров’я людини. Тому однією з головних умов розвитку і навіть виживання людства стає якісна освіта у сфері безпеки з метою формування в учасників освітнього процесу навичок свідомого обов’язкового виконання встановлених правил безпеки, безпечної поведінки під час надзвичайних ситуацій, користування засобами індивідуального і колективного захисту, надання першої медичної само- і взаємодопомоги.

Протягом тижня з 16.04.2018 по 20.04.2018 року в школі проходив Тиждень знань безпеки життєдіяльності та цивільного захисту. Завданням цього тижня було поглибити поінформованість та знання учнів з життєво необхідними вміннями і розумінням важливості збереження власного життя і здоров’я, виховання здорового покоління зі сформованою культурою безпечної поведінки, із засвоєним алгоритмом дій в умовах конкретної надзвичайної ситуації. У рамках тижня було організовано і  проведено ряд різноманітних за формою і змістом заходів,а саме:

Зустріч з начальником Світловодських курсів навчально-методичного центру  цивільного захисту та безпеки життєдіяльності Фоміним Михайлом Юрійовичем на тему: « Небезпечні об’єкти міста Світловодська»;

Практичне заняття з Головним держінспектором Держпраці у Кіровоградській області Євтушенком Володимиром Володимировичем про дії населення в разі виникнення небезпечних ситуацій;

Зустріч учнів 1-4 класів школи з представниками 17-ї Державної пожежно-рятувальної частини Управління ДСНС України в Кіровоградській області. Гості провели корисну бесіду щодо безпечного поводження з вогнем, профілактичних дій у різних небезпечних ситуацій, продемонстрували одяг рятувальника та показали дітям навчальний мультфільм.

Бібліотекарем школи було проведено кросвордно-ребусний забіг на тему «Жити цікаво та безпечно».

Класними керівниками та вихователями було проведено ряд виховних заходів, підпорядкованих темі «Цивільний захист»

Справжньою родзинкою тижня стало проведення  «смуги перешкод». Змагались між собою 2 команди педагогічних працівників, команда із техпрацівників і  обслуговуючого персоналу та команда учнів. Всі  команди виконували вправи на швидкість, витривалість, вправність тощо. Учасники продемонстрували вміння одягти протигаз, надавати першу домедичну допомогу, гасити пожежу, вправлятися з пожежним рукавом тощо. Крім необхідних вмінь і знань, учасники представили і свої музичні таланти, кмітливість,  вміння нестандартно мислити.

А вболівальники із числа учнів, працівників і гостей школи продемонстрували справжню підтримку всім командам.

І, на завершення заходу, працівники кухні пригостили всіх бажаючих смачною польовою кашею.